Google PlusFacebookTwitter

Pakiet funkcjonalny Arcus Security

dodano przez dn. Paź 6, 2016 w Zarządzanie dokumentem |

Michał Gembal Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Specjaliści od IT podkreślają potrzebę dbania o bezpieczeństwo danych gromadzonych i przetwarzanych w organizacjach. Niestety firmy i urzędy nie mają kontroli nad sprzętem drukującym oraz nad jego użytkownikami. W efekcie nie wiedzą, kto i co kopiował, drukował oraz skanował. Rozwiązaniem problemu bezpieczeństwa jest Arcus Security opisywany w artykule na stronach internetowych dziennika Rzeczpospolita.

Sądy, prokuratury, banki, firmy ubezpieczeniowe – w tych instytucjach gromadzona i przetwarzana jest bardzo duża liczba danych wrażliwych. Bezpieczeństwo druku pozwala zapewnić Arcus Security – najnowsze rozwiązanie Arcus S.A. W jego skład wchodzą drukarki laserowe Kyocera, urządzenia wielofunkcyjne Kyocera i systemie kontroli przepływu dokumentów MyQ.

Funkcja archiwizacji prac pozwala na całkowite przejęcie kontroli nad wszystkimi dokumentami. Pakiet Arcus  Security uniemożliwia wykonanie wydruku, skanu czy kopii bez pozostawienia śladu w systemie, dzięki czemu można mieć 100 proc. pewności, kto, co, kiedy i w jaki sposób przetworzył.

Arcus Security podnosi poziom bezpieczeństwa również na etapie autoryzacji użytkowników. Kradzież np. karty zbliżeniowej nie wystarczy do korzystania z urządzeń drukujących. Dzięki autoryzacji dwuetapowej dostęp do funkcji przetwarzania dokumentów będą miały tylko osoby upoważnione. Po wstępnym zalogowaniu użytkownik musi potwierdzić swoją tożsamość za pomocą PIN lub przez wpisanie hasła.

Funkcjonalności Arcus Security:

Pełna treść artykułu na stronach internetowych dziennika Rzeczpospolita:

http://www.rp.pl/Telekomunikacja-i-IT/161009756-Arcus-Security.html