Google PlusFacebookTwitter

Inteligentny pomiar energii w Pulsie Biznesu

dodano przez dn. lis 7, 2016 w Smart Grid |

Michał Gembal Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Piotr Golik, Prezes Zarządu T-matic Systems, spółki należącej do Grupy Arcus, wyjaśnia w artykule opublikowanym przez dziennik „Puls Biznesu”, że firma wdraża inteligentne liczniki energii elektrycznej nie tylko u dystrybutorów energii, którzy dzięki temu rozwiązaniu mogą obniżać koszty odczytu i zarządzania infrastrukturą. Według Piotra Golika inteligentne liczniki wdrażają duże wielooddziałowe firmy, ale także małe i średnie przedsiębiorstwa, a nawet wspólnoty mieszkaniowe i działkowcy. T-matic Systems zdarza się realizować nawet zamówienia na pojedynczy licznik. Inteligentny pomiar energii pozwala obniżać koszty, gromadzić dane na temat zużycia energii i zmniejsza ryzyko nadużyć.

Michała Ajchela, wiceprezes Schneider Electric Polska twierdzi w tym samym artykule, że czasami oszczędność 2-3 proc. jest sukcesem, ale dzięki nowoczesnym technologiom możliwe jest osiągnięcie korzyści nawet na poziomie do 30 proc. zużywanej energii, co w przypadku przemysłu oznacza bardzo duże kwoty.

Więcej na stronach internetowych „Pulsu Biznesu”:  http://pulsinnowacji.pb.pl/4644873,96306,dobry-miernik-dla-oszczednosci